مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

دانلود مقاله درباره آفرينش

 

 

 

 

 

 

 

این فایل تایید کیفی شده، نیاز شما را کاملا رفع می کند و در زیر قسمتهایی از متن آن را مشاهده می کنید:

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .DOC ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 9 صفحه


 قسمتی از متن .DOC : 

 

‏1

‏« انسان و آفرينش او »

‏موضوع تربيت انسان است و اگر هدف ساختن و بعمل آوردن او باشد ضروري است به كشف و شناخت او اقدام گردد . بايد بدانيم او كيست و برچه اساس آفريده شده داراي چه جوانب و ابعادي است ؟ چه استعدادهائي دارد ؟ تمايلات فطري او كدامند ؟ ……‏

‏شناخت انسان گام اول تربيت اوست ، بدون آن هيچ هدف و برنامه اي را نميتوان دنبال كرد اين امر مخصوصاً بايد به موقع صورت گيرد از آن بابت كه اگر سن انسان بالا رود امكان اصلاح و سازندگي او بسيار دشوار خواهد شد .

‏دراين معرفي ما به اين مساله توجه داريم كه او كيست ؟ آفرينش او برچه اساس است ؟ طبيعت انساني او داراي چه نقطه هاي مثبت يا منفي است ؟ سير او به كدام سو و جهت است ؟ آيا تعهد ووظيفه اي براي او مطرح است .يا نه ؟

‏انسان چيست ؟

‏همه مكاتب چه مادي چه عرفاني تصوري از انسان دارند كه برآن اساس او را معرفي كرده اند . با اين تفاوت كه ماديون او را چون ديگر موجودات زنده اي دانسته اند كه داراي غريزه ، مراحل رشد و نمو، تمايلات و رغبتها ، تحرك و پويائي ، و بالاخره حدي و محدوديتي است . ولي عرفا علاوه براين جهات او را داراي روح الهي و مقام خليفه الهي ذكر كرده اند . او موجودي انديشمند ، ناطق ، عاقل ، ابزار ساز ، جوياي كمال ، اجتماعي و سياسي است ، كه رفتارش درگروه تغيير ميكند . به لحاظ اصل خلقت جاهل است ولي ميتواند چيزي بياموزد و با اين تفاوت كه برخلاف حيوان قادر است آموخته هاي خود را به ديگران منتقل نمايد .

‏2

‏درجنبه ، آموزندگي نه از طريق القاء بلكه از طريق تلقين ، مطالعه ، تدبير ، تفكر و تعقل ، عبرت آموزي نيز ميتواند به پيش رود ضمن آنكه قادر به تزكيه خويش و آراستن خود از آلودگيها و حركت براساس اهداف و است . جنبه هاي غريزي در او كمتر از حيوانات است ولي قدرت يادگيري او از حيوانات بيشتر است .

‏آفرينش انسان

‏انسان از بزرگترين معجزات آفرينش است بخصوص از آن بابت كه نه فرشته است ، نه شيطان و نه حيوان ولي در سير حركت خود فرشته ميتواند شود و حتي بالاتر از او ، شيطاني بعمل آيد و در مواردي حتي از حيوان نيز پست تر گردد .

‏آفرينش انسان براساس‏ :

‏حق است واين تنها ويژگي انسان نيست ، بلكه همه پديده ها اين چنين آفريده شده اند .

‏هدف و طرح و نقشه است و سرسري و تصادفي آفريده نشده .

‏قدر و اندازه و حساب است نه بي حساب و دور از تعادل .

‏كرامت است بحدي كه ميتوان گفت حتي واجد كرامت و شرافت ذاتي است .

‏فضيلت است نسبت به بسياري از آفريده هاي خداوندي .

‏حسن است و زيبائي است در خلقت .

‏او پديده از دو موجود و داراي منشاء خاكي است كه ريشه علوي دارد . روح خدا در او دميده شده است –‏ خلقتش توام با رنج و گذشته از مراحل گوناگون است كه سرانجام بصورت انساني كامل درميآيد .

‏3

‏ابعاد وجودي انسان

‏انسان به ظاهر يك موجود است ولي داراي ابعاد وجودي متعدد و جلوه اي از جهان عظيم و پردامنه با همه وسعت آن است .

‏ابعاد وجوديش آنچنان متنوع و گوناگون و با ديگران در فرق و تغيير است كه او را با هيچيك از انسان ها درعين شباهت ظاهر شبيه نميتوان دانست . و وجود اين تنوع در وجود ، و تفاوت باديگران خود نعمتي براي تكامل و سببي براي تعارف و الفت است .

‏همه ابعاد وجودي او نياز به پرورش دارند . آنچنان كه نميتوان رشد يك بعدي را بدون رشد بعدي ديگر مورد نظر و قرار داد . و تربيت نميتواند از هيچ بعدي غافل باشد . عظمت وجودي و آفرينش او خود سبب و انگيزه اين توجه بايد باشد و ركن اساسي كار هر مربي توجه به اين جنبه است .

‏طبيعت انساني او .

‏طبيعت انساني انسان از نظر جهان بيني هاي گوناگون متفاوت معرفي شده و ما را توان آن نيست كه دراين بحث به همه آن جوانب اشاره كنيم . ما دراين قسمت تنها به جهان بيني اسلامي آنهم براساس آيات قرآن توجه كرده و گمان ما اين است كه با ذكر اين جنبه ها از ديگر مسائل و مكاتب بي نياز باشيم .

‏الف : درجنبه هاي ضعف و نفي :

‏آيات متعدد قرآن نشان ميدهند كه انسان :

‏ضعيف و ناتوان آفريده شده (28 –‏ نساء )

‏بسيار ستمگر و نادان است (72 –‏ احزاب )

‏شتابكار و عجول است ( 11- اسراء )پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6D65643398140_1656686_3188.zip12.1k