مرکز پاورپوینت اکران

پاورپوینت مهندسی پاورپوینت پزشکی پاورپوینت انسانی پاورپوینت درسی پاورپوینت هنر پاورپوینت آموزشی پاورپوینت عمومی

اطلاعیه فروشگاه

در صورت بروز هرگونه مشکل در خرید فایل، داشتن سوال، پیشنهاد، انتقاد، مشاهده فایل انحصاری خود در فروشگاه و نیز سفارش ساخت پاورپوینت جدید، به شماره تلفن 09141594468 پیامک بزنید تا سریعا رسیدگی شود.

دانلود مقاله درباره آلودگي آب

 

 

 

 

 

این فایل تایید کیفی شده، نیاز شما را کاملا رفع می کند و در زیر قسمتهایی از متن آن را مشاهده می کنید:

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل :  .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 4 صفحه


 قسمتی از متن .doc : 

 

‏1

‏آلودگی آب (Water Pollution)

‏آلودگی آب مشکل بزرگی است. به طوری که نتایج پژوهش پیرامون آن از صدها بلکه ‏هزاران مقاله ، مجله و کتاب تجاوز می‌کند.

‏بنظر شما چه کسانی مشکل آلودگی آب را بوجود می‌آورند؟

‏چه کسانی بهای تمیز کردن آب را خواهند پرداخت؟

‏تاریخچه

‏در نوامبر سال 1986 بر اثر ریزش موادی شامل ‏جیوه ‏و انواع مواد آلی ‏سمی مانند آفت کشها در رودخانه راین ، تمام آبزیان از شهر بال سوئس تا ساحل هلند ‏کشته شدند. در سالهای اخیر با غرق شدن تانکرهای بزرگ نفتی اقیانوس پیما یا به گل ‏نشستن آنها آسیبهایی به حیات دریایی وارد آمد.

‏در سال 1983 بر اثر 11000 واقعه آلوده کننده در حدود 120 میلیون لیتر مواد ‏آلوده کننده در آبهای ایالات متحده تخلیه شده است.

‏تعریف آلودگی آب

‏در سال 1969 برای آلودگی آب تعریفی ارائه داد: ‏آلودگی آب عبارت است از افزایش مقدرا هر معرف اعم از شیمیایی ، ‏فیزیکی یا بیولوژیکی که موجب تغییر خواص و نقش اساسی آن در مصارف ویژه‌اش ‏شود.

‏2

‏عوامل آلوده کننده آب

‏آب یکی از مهمترین و بنیادی‌ترین عامل حیات موجودات ‏زنده است از این نظر جلوگیری از آلودگی آب نیز به همان نسبت مهم و مورد توجه ‏می‌باشد عوامل آلوده کننده آب بسیار گوناگون‌اند و می‌توانند هم ‏منابع آبهای زیرزمینی ‏و هم آبهای سطحی را ‏آلوده کنند.

‏عوامل آلوده کننده آبهای زیرزمینی ‏کانیهای موجود در معادن سطحی که در اثر تغییر و تبدیل به عامل آلوده کننده مبدل ‏می‌شود. مثلا ‏آب جاری ‏سطحی ( حاصل از ‏باران ‏و ‏…‏) هنگام ‏عبور از معادن زغال سنگ ، دی‌سولفید آهن « II» ( ‏پیریت ) ‏همراه با ‏زغال ‏سنگ ‏را در خود حل کرده و سپس در اثر واکنش ، هوا آنرا به اسید سولفوریک تبدیل ‏می‌کند. اسید حاصل ضمن عبور از لایه‌های مختلف مخازن زیرزمینی ، موجب آلوده‏ شده آن ‏می‌شود.

‏جمع شدن فاضلابهای شهری بویژه اگر در یک حوزه آهکی و یا شنی وارد شوند از آن که ‏در معرض باکتریها قرار گیرند و تجزیه شوند، مستقیما و براحتی به مخازن زیرزمینی ‏نفوذ پیدا کرده و موجب آلوده شدن آنها می‌شود.

‏3

‏ضایعات رادیواکتیوی : یکی از عوامل آلوده کننده مهم منابع آبی زیرزمینی است که ‏امروزه یکی از راههای رفع آنها که در حقیقت مشکل بزرگی برای صاحبان تکنولوژی ‏هسته‌ای نیز به شمار می‌رود دفن آنها در زیر زمین است علاوه بر دفن ضایعات ‏رادیواکتیو در زیر زمین ، همه انفجار های هسته‌ای زیر زمینی نیز موجب آلوده شدن ‏آبهای زیر زمینی ‏می‌شود.

‏عوامل آلوده کننده آبهای سطحی:

‏آلوده کننده‌های صنعتی:‏ ‏بسیاری از ضایعات صنعتی به آبزیان زیانهای جدی ‏می‌رسانند. این ضایعات برای خنثی شدن مقدار زیادی از اکسیژن محلول در آب را به مصرف ‏رسانیده و موجب کاهش اکسیژن مورد نیاز برای آبزیان می‌شود و تهدید به مرگ می‌کنند. ‏از طرف دیگر بسیاری از خود این ضایعات سمی بوده و موجب مسمومیت آبزیان می‌شوند ‏مانند فلزات سنگین ، ‏جیوه ، ‏سرب ‏، ‏مس ‏و غیره.‏وارد ‏شدن ترکیبات فسفردار و نیتروژن‌دار در آب موجب رشد جلبک‌هائی می‌شود که ضمن ایجاد ‏بو و مزه غیر طبیعی آب ، اکسیژن آب را مصرف کرده و باعث کاهش میزان آن و بروز صدمات ‏و تلفات آبزیان می‌شود.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,000 تومان
(شامل 20% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 10,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
6D65643398142_1656677_2922.zip12.4k